Zamknięte karmelitańskie dni skupienia.

i przyszedł czas na coś NAPRAWDĘ mega. ROZPOCZYNAMY... Dom rekolekcyjny w Siemiatyczach zaprasza na zamknięte karmelitańskie dni skupienia dla wszystkich w terminie 04-06 lutego 2022 r.

Podczas skupienia będziemy próbowali stawić czoła wewnętrznym problemom, z którymi często się zmagamy, a które też niejednokrotnie próbują podciąć nam skrzydła i nie pozwalają wznieść się wyżej. Będzie to też okazja do bardzo odważnego szukania oraz nazywania ich przyczyn i objawów, a także wskazywania odpowiednich środków zaradczych, niejako wypisywanie recepty na nasze duchowe dolegliwości. Śmiało możemy porównać ten czas do wizyty u lekarza, w sanatorium, a może i szpitalu. Lekarzem będzie sam Chrystus.

Z naszej strony potrzebna będzie tylko szczerość przed sobą samym, prawdomówność wobec Lekarza, pokora w przyjęciu diagnozy, no i sumienność w leczeniu oraz terapii.

Zdrowie jest na wyciągnięcie ręki, ale najpierw trzeba poznać i nazwać swoją chorobę. Pomoże nam w tym o. Jakub Przybylski, karmelita bosy, absolwent Międzynarodowego Kolegium świętego Jana od Krzyża w Rzymie, który obecnie w Lublinie towarzyszy postulantom na drodze zakonnej i kapłańskiej formacji. Jest autorem książek o tematyce duchowej i karmelitańskiej, które podczas naszych rekolekcji będzie mona nabyć, aby następnie w zaciszu swojego domu, zgłębiać duchowość Karmelu.

Jeśli pasjonuje Cię wewnętrzna wędrówka w głąb siebie i pragniesz ją podjąć na poważnie, to te dni skupienia są dla Ciebie.

Ważne żebyś nie zapomniał, że rekolekcje mają charakter karmelitański, dlatego obowiązuje limit miejsc, aby łatwiej było o skupienie i możliwość spowiedzi czy indywidualnej rozmowy z Ojcem prowadzącym lub Siostrą, stąd lepiej nie zwlekać z zapisami.

🙂 Zapraszamy!