Młodzież z diecezji drohiczyńskiej na obchodach pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

29 lipca b.r. grupa młodzieży z Diecezji Drohiczyńskiej udała się do Krakowa na koncert ,,Młodość projekt życia” – zorganizowany z okazji pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Za organizację wyjazdu odpowiedzialny był Wydział Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej na czele z Dyrektorem – ks. Sylwestrem Falkowskim.

Pierwszym miejscem, do którego się udaliśmy było Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej a następnie zobaczyliśmy wystawę poświęconą osobie św. Brata Alberta i bł. Siostry Bernardyny. Mieliśmy szansę zobaczyć również oryginalny obraz Ecce Homo, który się tam znajduje.

Następnym punktem była wizyta w Kościele oo. Pijarów Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie wysłuchaliśmy świadectw zaproszonych gości, potem pomodliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia poprowadzoną przez wspólnotę Betania, a później usłyszeliśmy Katechezę dla młodzieży abp. Marka Jędraszewskiego. Ten czas uświetniała Oaza z Kalinowego. Kulminacyjnym punktem tego dnia był koncert, który odbył się w Tauron Arenie. Poprowadzili go Dominika Gwit i Marcin Korcz oraz Marika i Jasiek Mela. Usłyszeliśmy takich wykonawców jak: Anna Gadt, Arkadio, Adam Krylik, Marika, Gabi Gąsior, Anita Lipnicka, Krzysztof Iwaneczko, Monika Kuczyńska i zespołów NieMaGoTu oraz TGD. Rocznica ŚDM nie mogła by się odbyć bez chóru i orkiestry ŚDM, dyrygował Adam Sztaba. Mieliśmy także okazję wziąć udział w nagraniu do Biblia AUDIO superprodukcja. Na koniec koncertu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Kolejnego dnia wcześnie rano, bo o 7 30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej ponownie w Sanktuarium Ecce Homo. Po mszy udaliśmy się na śniadanie, a potem na zwiedzanie miasta. Pierwszym naszym punktem była Bazylika Mariacka, następnie zwiedziliśmy część Wawelu, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod kaplica Zygmuntowską i Smokiem Wawelskim. Czas wolny spędziliśmy na rynku i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wyjazd uważamy za bardzo udany.

20170729_164830Więcej zdjęć w galerii