Co zabrać ze sobą na ŚDM?

Lista niezbędnych rzeczy na ŚDM:

 1. DOKUMENT TOŻSAMOŚCI (dowód osobisty, paszport lub legitymacja).
 2. Noclegi są na kwaterach dlatego każdy powinien zabrać karimatę, śpiwór, poduszkę.
 3. Każdy uczestnik otrzyma plecak, ale można zabrać swój (w nim powinny znajdować się zawsze podręczne rzeczy tj: woda, karimata, czapka, płaszcz, leki, coś do jedzenia itp.)
 4. Pogoda może być różna, dlatego trzeba być przygotowanym i zabrać cieplejsze ubrania – swetry, bluzy, płaszcz przeciwdeszczowy, chustkę lub kapelusz przeciwsłoneczny (obowiązkowo!!!), okulary, kremy przeciwsłoneczne o wysokich numerach filtrów.
 5. Zapas kompletów bielizny osobistej (skarpetek itp.) i ubrania m.in. spodnie, spodenki, spódnice (spodenki i spódnice w rozsądnych długościach), bluzy.
 6. KOSMETYCZKA – środki higieny osobistej, środki do pielęgnacji (pasta do zębów, żel, krem, kosmetyki – ale pamiętamy, że to nie rewia mody i używamy tylko tego co niezbędne), ręczniki, klapki, piżamę (czasem jest gorąco i wystarczy zwykła koszulka i spodenki), dresy i strój kąpielowy (ponieważ przy dużej ilości ludzi będą wspólne natryski).
 7. Kurtkę od deszczu lub płaszcz.
 8. Latarkę – niezbędna wieczorem i na noclegach.
 9. Obuwie na zmianę (sandały lub adidasy).
 10. Wyżywienie: podstawowe posiłki mamy zapewnione, ale jeśli ktoś chce można zabrać prowiant suchy, sporo rzeczy możemy kupować na miejscu (trzeba się liczyć, że może być drogo).
 11. Do plecaka warto zabrać składaną karimatę albo kocyk na którym można usiąść na placu podczas konferencji czy czuwania.
 12. Będzie służba medyczna, ale można mieć podstawowe leki czy środki opatrunkowe.
 13. RADIO (bądź telefon) z zestawem słuchawkowym, aby słuchać tłumaczenia Wydarzeń Centralnych.
 14. rozmówki językowe, dobry humor i uśmiech.
 15. Pamiętajmy, że są to wydarzenia związane z wiarą i obowiązuje nas powaga i szacunek dla osób i miejsc. Nie tylko będziemy się modlić, ale warto zabrać różaniec i modlitewnik.

Prosimy zapoznać się z programem Wydarzeń Centralnych http://www.krakow2016.com/program